Our Blog

Осіння побілка дерев

 • Image
 • 0

Осіння побілка дерев

 1. Захист від сонячних опіків (в лютому – березні в теплі сонячні дні відновлюється з сторони сонця сокорух, а в ночі заморозки, що призводить до розтріскування кори і попадання туди збудників хвороб і шкідників, що приводять до загибелі дерев).
 2. Досить надійній у захисті від грибкових хвороб проти головних хвороб – парші, борошнистої роси, плодової та сірої гнилі, моноліозу, плямистостей листя, мільдью та ін.
 3. Використовується виключно негашене мелене вапно. Воно хоч і дорожче гашеного (карбонатного, «пушонки», будівельного) та крейди, зате після розмішування з водою у перші години має підвищену активність, рухомість. Проникає у найдрібніші шпаринки кори, затягуючи туди іони міді (заліза), які самі туди проникнути не в змозі, і які, власне, і забезпечують захист від хвороб. Тому такі білила працюють ефективніше і довше не змиваються дощами.
 4. Головний компонент білил, що захищає дерева від хвороб, є купорос. А щоб він захищав надійно, його у розчині повинно бути достатньо:
 • Мідного не менше 1% у розчині. Є свідчення, що дерева 10-річного віку які систематично оброблялись білилами мали кору на штамбі таку гладку і здорову як у 3-річних, а уже скелетне гілля, яке не білилось має рельєфну, шорохувату та порепану кору;
 • Залізного – 3-5% (для боротьби з мохом – 5-6%).

Деякі виробники змішують купорос з вапном. У наших білилах купорос знаходиться у окремому пакеті і, по-перше, його кількість та якість легко проконтролювати, а по-друге купорос – це кислота, а вапно – луг, змішувати їх можна тільки безпосередньо перед використанням.

 1. Білила не містять домішок на кшталт крейди або глини. Крейда взагалі в науковій літературі як компонент садових білил не згадується. А глина хоч і присутня в рецептах як наповнювач та згущувач білил, але ж вона ускладнює дихання через кору, а у вологу погоду сприяє зволоженню кори, що провокує розвиток збудників хвороб; вапно ж навпаки підсушує її. Глина гірше тримається на дереві.
 2. Білила мають 100% корисну післядію після змивання дощами: вапно є кальцієвим добривом та розкислювачем ґрунту, мідний чи залізний купорос – це мікродобрива, а клей, оскільки органічного походження, є органічним добривом хоч і у мізерній кількості.

Чому білила, а не фарба?

По-перше, щоб не ускладнювати дихання. Тільки дуже дорогі імпортні будівельні водоемульсійні фарби мають відносну повітряпроникливість. Згідно літератури, фарбувати (а не білити) потрібно дерева тільки на ділянках, де відсутня кора, щоб запобігти пересиханню стовбура ;

По-друге, змиваючись дощами, білила затікають (частково) на новоутворені пошкодження кори і дезінфікують їх.

 • «Люкс»(лікувальні). По мідному купоросу це 2% розчин. Найкращі не тільки для захисту від грибкових хвороб, але й для лікування цих хвороб. Найбільш декоративні – мають блакитний відтінок. Рекомендовані для всіх дерев. Обов’язкові для використання на деревах до 5-7 річного віку, та деревах що мають пошкодження кори та уражені хворобами.
 • «Профілактичні». По мідному купоросу це 1% розчин. Чудово захищають від сонячних опіків. Надійні у захисті від грибкових хвороб, але ненадійні у їх лікуванні. Рекомендовані для дерев середнього та старшого віку із неушкодженою корою та без значних уражень хворобами.
 • «Економ». Занижена кількість мідного купоросу – 0,3% розчин. Чудово захищають від сонячних опіків. Захист від грибкових хвороб ненадійний, але у порівнянні із білилами без купоросу набагато кращий.
 • «Протимохові». Найкращі для знешкодження моху, лишайників та трутових грибів. Досить надійні у захисті від грибкових хвороб, хоча спектр хвороб які знешкоджуються вужчий ніж у міднокупоросних, (хоча проти головних хвороб – парші, борошнистої роси, плодової та сірої гнилі, моноліозу, плямистостей листя, мільдью та ін. працюють добре). Захист від сонячних опіків та декоративний вигляд гірший – мають (при різних способах використання) колір від світло-бежевого до кольору темної глини. Рекомендовані для систематичного використання на деревах, уражених мохом, лишайниками, трутовими грибами, а також для періодичного (1 раз на 3 роки) на усіх деревах середнього та, особливо, старшого віку.
Tags:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!